Зачекайте
Електронні адміністративні послуги
Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованого об’єкта
Повна назва послуги

Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованого об’єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду

Опис послуги

Декларація – це документ, що подається Замовником будівництва після завершення будівельних робіт та засвідчує готовність об’єкта до подальшої експлуатації. Замовник завершеного самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду, може здати такий об’єкт в експлуатацію. Для цього замовник завершеного об’єкта будівництва має зареєструвати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації у відповідному органі.

Коли звертатись?

Після отримання судового рішення про визнання права власності.

Строки надання послуги

У разі подання декларації через Електронний кабінет забудовника воно реєструється автоматично в момент його подачі.

У випадку подачі декларації в паперовій формі орган державного архітектурно-будівельного контролю має десять робочих днів на його реєстрацію.

Результат послуги

Результатом послуги є успішне внесення інформації з декларації до Єдиного реєстру Держархбудінспекції.

Вартість послуги

Безоплатно

Перелік даних, необхідних для отримання послуги
  • Кадастровий номер ділянки.
  • Документ, що посвідчує право  користування земельною.
  • Паспорт технічної інвентаризації.
  • Інформація про судове рішення.
  • Інформація про звіт технічного обстеження.
  • Інформація щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм.
Як отримати послугу?

Послугу можна отримати у один з таких способів:

  • Заповнити повідомлення в електронній формі та надіслати через Електронний кабінет.
  • Послугу можна отримати через Центр надання адміністративних послуг.
  • Звернутися для отримання послуги до органу держархбудконтролю особисто.
  • Надіслати заповнене повідомлення рекомендованим листом з описом вкладення до органу держархбудконтролю.
Питання-відповіді
Що таке КЕП та як його отримати?
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.
За допомогою КЕП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи, підписані за допомогою КЕП, мають таку саму юридичну силу, як і звичайні.
Як отримати КЕП?
Отримати КЕП фізична або юридична особа може в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК), повний перелік яких наведено в Електронному реєстрі суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з ЕЦП.
Фізичні особи можуть безкоштовно отримати КЕП звернувшись до АЦСК Державної податкової служби України, або до АЦСК ПриватБанку.
Що таке електронна послуга?
Електронна послуга (або е-послуга) – це адміністративна або інша публічна послуга, що надається громадянину або юридичній особі в електронній формі. Завдяки цьому, громадянин має змогу отримати послугу від держави (оформлення ліцензії, соціальної допомоги, особистого документу тощо) без особистого відвідування органів влади. Е-послуги надаються через Інтернет, тож доступні з дому чи офісу 24 години на добу та сім днів на тиждень. Таким чином, вони є зручнішими та швидшими за особисті візити та мінімізують ризики корупції.
Чи можна починати будувати після подачі повідомлення про початок підготовчих робіт?
Ні. Ви можете виконувати будівельні робити лише після подачі повідомлення про початок будівельних робіт.
Я подав повідомлення про початок будівельних робіт. Чи потрібно мені реєструвати повідомлення про початок підготовчих робіт?
Ні. Зареєстроване повідомлення про початок будівельних робіт надає право на виконання підготовчих робіт також.
Що можна будувати за будівельним паспортом та як його отримати?
Будівельний паспорт – документ, що визначає вимоги до розміщення та будівництва індивідуального житлового, садового або дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 500 квадратних метрів та господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.
Для отримання будівельного паспорту необхідно звернутися до уповноваженого органу містобудування та архітектури безпосередньо або до центру надання адміністративних послуг, за місцем розташування земельної ділянки.
Як визначається клас наслідків?
Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією при розробці проекту будівництва. Він завжди вказується у проектній документації.
Що таке містобудівні умови та обмеження та як їх отримати?
Містобудівні умови та обмеження - це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва і є одним із складових вихідних даних для проектування. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника. У випадку будівництва об’єкта на підставі будівельного паспорту містобудівні умови та обмеження не потрібні.
Чи повинен я повідомляти про зміну генерального підрядника?
Так. Ви маєте повідомити про такі зміни листом у довільній формі, що має бути направлений до органу держархбудконтролю.
Чи можна ввести в експлуатацію об’єкт у випадку змін в проектній документації, зміни підрядника чи замовника на етапі будівництва?
Ні. Для цього необхідно внести зміни до повідомлення про початок будівельних робіт, а лише потім реєструвати декларацію.
Що таке паспорт інвентаризації та як його отримати?
Перед прийняттям об’єкту в експлуатацію необхідно провести його технічну інвентаризацію. За результатами інвентаризації ви отримаєте технічний паспорт об’єкту в якому будуть вказані його основні характеристики та техніко-економічні показники.
Для проведення технічної інвентаризації необхідно звернутися до особи, що має відповідний сертифікат та має право виконувати такі роботи. Перевірити наявність та чинність сертифікату можна у Реєстрі атестованих осіб або на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.
Чи можна змінювати дані в зареєстрованій декларації?
Ні. Коригування даних у зареєстрованій декларації неможливе.